טיפולים אורתופדיים

הערך המוסף של טיפולי פיזיותרפיה בתחום זה הוא לא רק לטפל בסיפטום או בעיה עצמו אלא לנתח ולאתר את מקור הבעיה ולטפל כדי למנוע מצבים חוזרים של הבעיה. כל טיפול אורתופדי לרבות פגיעות ספורט מתחיל בבדיקה בה המטופל נשאל על הבעיה מנקודת ראיתו במטרה להשיג מידע שיכול לסייע בפתרון הבעיה.

למידע זה מוסיפים נתונים של בדיקה גופנית הכוללת גם ניתוח תנועה. עם כל הנתונים ביד אנו קובעים ביחד מטרות טיפול ואז בוחרים את אמצעי טיפול. בין הכלים העומדים לרשותנו: טכניקות מנואליות (מניפולציות, עיסויים, תנועות פאסיביות), אלקטרותרפיה (מכשור מתקדם הכולל אלטרסאונד, טנס, אינטרפרנשל, ביופידבק ועוד מגוון רחב של זרמים, תרגילי התעמלות ואימון (הכוללים תרגיליי כוח, פילאטיס, רפואיים ועוד, תרמותרפיה (טיפול בקור ו/או חום) וטייפינג (חבישות).
כאבי צואר וראש על רקע צוארי, כאבי כללי וגב תחתון עם ובלי הקרנות לגפיים תחתונות, כאבים ו/או הגבלות תנועה בכתפיים, ירכיים, ברכיים וכף הרגל.

פתולוגיות נפוצות

בין הפתולוגיות הנפוצות ויותר אנו מטפלים יש כאבי ראש על רקע צוארי- CERVICAL HEADACHE, באבי צואר- CERVICALGIA על רקע דיסקוגני, מפרקי, שרירי, כאבי כתף על רקע בעיות בגידים הסובבים אותה- ROTATOR CUFF SYNDROM, על רקע מכני IMPIGMENT, עקב יציבה לקויה וכתף קפואה- FROZEN SHOULDER.

כאבים במרפקים, בדרך כלל TENNIS OR GOLFER ELBOW, אך גם עקב הקרנות מסגמנטים גבוהים יותר כגון כתף או צואר.
כאבים בידיים גם עקב הקרנות מסגמנטים גבוהים יותר כמו CERVICAL RADICULOPATHY, או לחצים שונים על העצבים כמו סינדרום התעלה הקרפאלית- CARPAL TUNNEL SYNDROM או בעיות מקומיות הנובעות מפגיעה בגידים ו/או מפרקים.

כאבי גב תורקאלית- בד"כ עם רקע שרירי, בין השכמות ומושפעת ממרכים יציבתיים ו/או הרגליים תפקודיים לקויים.

כאבי גב תחתון- על רקע דיסקוגני- בלט דיסק, פריצת דיסק, עם הקרנות לישבן/גפיים תחתונות- RADICULOPATHY, על רקע חוסר יציבות, לרב עקב חולשת או חוסר איזון בין שרירים הגורמים בין היתר ללחצים במפרקים בין חוליות, בעיות נוספות נובעות גם משינויים במפרקים בינ-חוליטיים- FACET JOINTS, SACROILIAC JOINT וסדקים ושברים כתוצאה ממאמצים עצימים בשם ספונדילוליזיס- SPONDYLOLYSIS או ספונדילוליסטזיס- SPONDYLOLYSTESIS .

כאבים בירך במקור מקומי, בעיה מפרקית כגון אוסטאוארטריטיס- OSTEOARTHRITIS, דלקת בבורסה בגבשושית הגדולה HIP BURSITIS or TROCHANTERIC BURSITIS, כאבים בשריר ירך האחורי- HAMSTRING, מוקרנים מהגב או חוסר איזון שרירי אגן.

כאבי ברכיים: PATELLAR TENDINITIS- דלקת בגיד הפיקה נפוץ מאוד אצל ספורטאים, PATELLO FEMORAL SYNDROM- כאבי בין עצם הפיקה והירך הנובע מסיבות מרובות כגון שחיקה בסחוס, כאבים על רקע ILIOTIBIAL BAND SYNDROME- נפוץ ברצי סיבולת (טריאטלון, מרתון או חצי, רוכבי אופניים), חוסר איזון וחולשת שרירים סביב הברך, ליקויי יציבה או דריכה פתולוגית בכף הרגל.

כאבים בשוקיים נובעות מפגיעת שרירים מקומיים, כמו התכווצות או קרעים בדרגות שונות בד"כ בשריר התאומים, שברי מאמץ – שתי פתולוגיות אלה נפוצות מאוד אצל ספורטאים, בד"כ מרתוניסטים או טריאתלוניסטיים. סיבה שכיחה נוספת היא כאב על רקע RADICULOPATHY.

באזור קרסול וכף רגל, יש נקעים בדרגות שונות. אצל ספורטאים נפוץ בענפי ספורט שונים מכדורסל ועד סקי מים למרות שקורה אצל לא ספורטאים בטיולים וסתם ברחוב. לפעמים קיימת ברקע גמישות יתר במפרקים. בכף רגל עצמו הבעיות הנפוצות ויותר הם PLANTAR FASCITIS, כאב באזור העקב- דורבן, כאב בחלק הקדמי של כף הרגל – מתטרסלגיה.

מכון פיזיותרפיה פיזיומקס מספקת מגוון רחב של טיפולים החל מפיזיותרפיה וסטיבולרית ועד לפיזיותרפיה רצפת אגן.

לקביעת תור פרטי ללא המתנה